Dikscommuniceert Dikscommuniceert Dikscommuniceert Dikscommuniceert
  • Home
  • Wat doet Diks
    • BLIJER PRESENTEREN
    • OVERTUIGEND PITCHEN
    • AUTHENTIEK VERHAAL: STORYTELLING
    • IMPACTPLUS ABONNEMENT
    • BOEK
    • DIKSMAAKT
  • Wie is Diks
    • REVIEWS
  • Blog
  • PROJECTEN
  • Contact
Dikscommuniceert Dikscommuniceert
  • Home
  • Wat doet Diks
    • BLIJER PRESENTEREN
    • OVERTUIGEND PITCHEN
    • AUTHENTIEK VERHAAL: STORYTELLING
    • IMPACTPLUS ABONNEMENT
    • BOEK
    • DIKSMAAKT
  • Wie is Diks
    • REVIEWS
  • Blog
  • PROJECTEN
  • Contact
sep 19
zeven storytelling tips zonder gladde praatjes

Storytelling zonder gladde praatjes

  • 19 september 2017
  • Storytelling, Themablog

Laatst hoorde ik het een collega-ondernemer tegen zijn buurman zeggen tijdens een netwerkbijeenkomst: “Ja, vertel mij wat! Mijn concurrenten doen het ook, dus wij gaan nu ook echt iets doen met storytelling! Zo’n verhaaltje vertellen om sneller te verkopen”. Terwijl ik hem dat hoor zeggen word ik er een beetje verdrietig van. In dit blog geef ik je zeven storytelling tips zonder gladde praatjes.

‘Iets doen met storytelling…’

En ik denk: ‘Wat heb je nou aan ‘iets doen met een verhaaltje’ als je niet weet waar je naartoe wilt? Als je je niet focust op een doel of een boodschap en je hebt geen idee waar je jouw publiek nieuwsgierig naar wilt maken, wat heb je dan te vertellen? Wat voor product verkoop je dan eigenlijk, en sterker nog, wat denk je dan over jouw klant…? Als je je dat niet afvraagt, maar alleen achter een hype aanhobbelt, dan is ‘storytelling’ voor jou een doel op zich geworden. Dan benut je niets van het fantastische middel dat het is.

Natuurlijk en waarachtig

Het gaat er natuurlijk om dat je een boodschap hebt die jouw doelgroep moet horen. Want jij levert namelijk een geweldig en uniek product waar ze wat aan hebben, en daar wil je ze nieuwsgierig naar maken. Hun brein prikkelen. Een goed verhaal vertellen. Door jouw persoonlijke ervaringen en inzichten te delen krijgt jouw verhaal de impact waar mensen zich in kunnen herkennen. Dan ontstaat er verbinding. En dat is de eerste stap die je moet zetten als je iemand ergens toe wilt prikkelen, uitnodigen of tot actie aan wilt zetten. Contact maken en écht verbinden, met een waarachtig verhaal, dat is de basis waar je storytelling als instrument voor kunt gebruiken. Dus storytelling gaat over communicatie en contact maken en niet over ‘een product verkopen’. Daar maak jij het verschil in succesvol communiceren met je klant of doelgroep.

Trucje en gladde praatjes? Liever niet!

Als jij wilt vermijden dat storytelling een trucje wordt of een manier om een glad verkooppraatje te houden, dan geef ik je hieronder zeven vragen om eens over na te denken. Alles wat ‘fake’ en gekunsteld is, heeft een negatieve invloed op jouw bedrijfsimago. Want je kunt maar beter oprecht overkomen, en vertrouwen wekken. Maar hoe doe je dat en wat maakt dan een goed verhaal dat jij voor jouw bedrijf kunt inzetten?

7 Storytelling tips:

  • Welk doel wil jij bij jouw team, collega-ondernemers of klanten bereiken met het delen van jouw verhaal? Kun je dat concreet maken? Daar ligt de basis voor jouw kernboodschap.
  • Is jouw verhaal interessant? Heeft het een dilemma, deel je een persoonlijk inzicht of is er een moment van spanning? Zonder spanning heb je geen verhaal maar een jaarverslag. Dus zorg dat er iets gebeurt en werk naar dat punt toe.
  • Jouw verhaal hoeft niet over iets heel groots te gaan. Het kan ook een klein detail zijn dat iets bij jou heeft geraakt of losgemaakt. Welke momenten in jouw persoonlijk en zakelijk leven betekenden iets voor jou?
  • Is jouw verhaal waar of waarachtig? Niemand zit op ‘alternative facts’ of ‘fake-stories’ te wachten. Die doen alleen maar kwaad en gaan ten koste van jouw reputatie.
  • Hoe sta je er eigenlijk bij? Straal je de energie uit die jouw verhaal ondersteunt? Als het plaatje niet bij het praatje past, raakt jouw publiek in de war!
  • Jouw verhaal moet iets doen in het brein van de ander, want daar moet de ‘film’ worden afgespeeld. Wil je een reactie opwekken, prikkelen, verrassen, enthousiasmeren of inspireren?
  • En ‘last but not least’: Met saaie taal ga je er niet komen. Gebruik je veel jargon, abstracte termen en containerbegrippen? Dan haakt jouw klant snel af, dus maak het concreet en beeldend (‘in geuren en kleuren’).

Laat de beamer lekker thuis!

Als jij op zoek bent naar een oprechte verbinding met jouw klant of doelgroep, zonder trucjes of gladde praatjes, dan kan storytelling weleens een instrument zijn dat je vaker kunt gebruiken dan je nu doet. Laat de volgende keer die PowerPoint en de beamer eens thuis en vertel het verhaal van jouw product of bedrijf gewoon uit jezelf! Dat is zoveel leuker!

Dit blog verscheen eerder op Nibblr. 

Blijer Presenteren

Wil jij weten hoe je blijer kunt presenteren met storytelling? In mijn boek deel ik allerlei tips, ervaringen en oefeningen die je direct kunt toepassen. Je kunt een gratis voorproefje van ‘Het Groot ABC voor Blijer Presenteren‘ downloaden op de site.

 

 

 

Alle verhalen die op deze site verschijnen zijn eigendom van Dikscommuniceert en mogen alleen worden gebruikt na toestemming vooraf van de eigenaar.

Dit delen:

  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)

Gerelateerd

  • Facebook
  • Twitter
  • Reddit
  • Google+
  • LinkedIn
  • E-Mail

Leave a reply Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

WIL JE MEER WETEN OVER BLIJER PRESENTEREN, STORYTELLING OF PITCHEN?

Archieven

  • februari 2025
  • augustus 2024
  • juli 2024
  • juni 2024
  • mei 2024
  • maart 2024
  • februari 2024
  • oktober 2023
  • augustus 2023
  • juli 2023
  • juni 2023
  • mei 2023
  • april 2023
  • januari 2023
  • november 2022
  • oktober 2022
  • september 2022
  • augustus 2022
  • juli 2022
  • mei 2022
  • april 2022
  • maart 2022
  • januari 2022
  • december 2021
  • november 2021
  • oktober 2021
  • september 2021
  • augustus 2021
  • juli 2021
  • juni 2021
  • mei 2021
  • april 2021
  • maart 2021
  • februari 2021
  • januari 2021
  • december 2020
  • november 2020
  • oktober 2020
  • september 2020
  • augustus 2020
  • juli 2020
  • juni 2020
  • mei 2020
  • april 2020
  • maart 2020
  • februari 2020
  • januari 2020
  • december 2019
  • november 2019
  • oktober 2019
  • september 2019
  • augustus 2019
  • juli 2019
  • juni 2019
  • mei 2019
  • april 2019
  • maart 2019
  • februari 2019
  • januari 2019
  • december 2018
  • november 2018
  • oktober 2018
  • september 2018
  • augustus 2018
  • juli 2018
  • juni 2018
  • mei 2018
  • april 2018
  • maart 2018
  • februari 2018
  • januari 2018
  • december 2017
  • november 2017
  • oktober 2017
  • september 2017
  • augustus 2017
  • juli 2017
  • juni 2017
  • mei 2017
  • april 2017
  • maart 2017
  • februari 2017
  • januari 2017
  • december 2016
  • november 2016
  • oktober 2016
  • september 2016
  • augustus 2016
  • juli 2016
  • juni 2016
  • mei 2016
  • april 2016
  • maart 2016
  • februari 2016
  • januari 2016
  • december 2015
  • november 2015
  • oktober 2015
  • september 2015

Categorieën

  • ambtenaren
  • Blogreeks 'Het gevoel van'
  • Geen categorie
  • Mijn verhaal
  • ondernemen
  • Pitchen
  • Presentatiecoaching
  • Storytelling
  • Themablog

Social links

Menu

  • Wat doet Diks
  • Wie is Diks
  • Reviews
  • Blog
  • Contact
  • Privacy Verklaring
  • Algemene Voorwaarden

BLOGS

  • Kent u deze man?
  • Boeie!
  • Jouw verhaal is goud waard!
  • Impact door enthousiasme
  • Tips voor meer impact!
  • Talenten

DIKSCOMMUNICEERT

Marjolein Diks
Vroesenlaan 46a
3039 DZ Rotterdam

telefoon: 010-2037616
mobiel: 06 54 90 73 07
email: spreken@dikscommuniceert.com
KvK: 55594549

© 2015- 2020 Dikscommuniceert. Design by _blank and Think But Why
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.Ok